Tag Archives: grand theft auto v

Dynamika zakupów

Świat zakupów charakteryzuje się różnymi prawami, do których zalicza się przede wszystkim okresowość. Konsumenci czasami wydają więcej pieniędzy, a czasami mniej. Wytypowanie takiego zjawiska jest szansą dla sprzedawcy, ale także dla konsumenta, ponieważ podczas trwania szału na określone dobra ich cena rośnie, ale wystarczy go przeczekać, aby kupić ostatecznie coś taniej. Dynamika zakupów jest bardzo dobrym podejściem także ze strony sprzedawcy, który ocenia ilu klientów zaczyna pojawiać się w sklepie. Im jest ich więcej, tym więcej produktów można wystawić do sprzedaży, a często także zwiększyć delikatnie cenę niektórych z nich, co ostatecznie poprawi obroty i efektywność gospodarowania środkami. Podsumowując, dynamika zakupów praktycznie przez cały czas się zmienia. Sezonowość oraz ogólnie szeroko pojęte branże żyją niejako swoim życiem przez całe lata. Niektóre z nich wpadają w stan letargu, a niektóre rozkwitają. Chodzi jednak o to, aby konsument i sprzedawca potrafili w tym obszarze znaleźć wspólny język, którym oczywiście jest idealnie dopasowana cena. Wytypowanie tych okresów jest też istotne z punktu widzenia oszczędności i zwiększenia efektywności nabywanych grup towarów.

Witaj na moim serwisie ! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych artykułów w całości poświęconych tematyce hobby! Umieszczam tutaj regularnie wpisy dotyczące wędkarstwa i żeglarstwa. Zapraszam do czytania!

Zakupy na miejskim targowisku

W ciągu ostatnich kilkunastu lat znacznie wzrosła i ciągle wzrasta liczba supermarketów i sklepów wielkopowierzchniowych, które są czynne również w niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy, a gdzie możemy kupić prawie wszystko. Wydawałoby się wiec, że naturalną konsekwencją takiej sytuacji będzie stopniowe zanikanie zjawiska handlu na rynkach i targowiskach, zwłaszcza tych oferujących praktycznie takie same produkty jak te w supermarketach. Tymczasem w większości miast i miasteczek targowiska trzymają się całkiem dzielnie, wielu kierowców doświadcza co tydzień tego, jak trudno znaleźć wolne miejsce koło takiego targowiska, by zaparkować auto. Jak wytłumaczyć tak dużą popularność targowisk w naszym kraju? Jest chyba co najmniej kilka przyczyn takiego stanu rzeczy. Po pierwsze niepowtarzalna atmosfera takich targowisk – można tam znaleźć wszystko praktycznie, również artykuły czy przedmioty niedostępne w żadnym supermarkecie. Jest możliwość kupienia bardzo świeżych produktów, praktycznie prosto od producenta: piekarza, cukiernika, ogrodnika czy pszczelarza. Jest możliwość swobodnego targowania się o cenę, co ma w naturze wielu z nas, a co jest niedostępne w sieci supermarketów. Jest to też okazja do spotkania wielu znajomych, odnowienia kontaktów towarzyskich – przy kiełbasce z grilla oferowanej na takim targowisku.